Warsztaty muzyczno – taneczne i spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską

13 listopada 2023 roku gościliśmy w filii bibliotecznej w Jasiennej Panią Izabellę Klebańską, autorkę książek, scenariuszy radiowych i telewizyjnych, bajek oraz piosenek dla dzieci. W spotkaniu wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jasiennej. Pisarka prezentując swoje wiersze, zabrała dzieci w świat muzyki. Czytała fragmenty własnych książek, przeplatając je oprawą muzyczną. Ponadto wzbogaciła zajęcia warsztatami muzyczno-tanecznymi. Grała na skrzypcach zapoznała uczestników z nazwami różnych utworów muzycznych. Dzieci nie tylko słuchały z uwagą, ale aktywnie uczestniczyły w nauce tańca. Pani Klebańska wyjaśniła uczniom niektóre pojęcia muzyczne, przedstawiła także budowę skrzypiec. Dzięki temu najmłodsi mogli pogłębić swoją wiedzę na temat muzyki oraz tańca.

Spotkanie to odbyło się w ramach realizacji zadania „Otwarci na literaturę” Programu Rządowego Promocja czytelnictwa dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.

Ponadto w tym samym dniu odbyło się kolejne spotkanie, na którym autorka spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Trzycierzu.

MKiDN logo

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”