Kraszewski. Komputery do bibliotek 2019

Gminna Biblioteka Publiczna w Korzennej otrzymała dofinansowanie ze środków Instytutu Książki w wysokości 25 300,00 zł.  w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019”.  Całkowita kwota realizacja zadania  to 30 000,00 zł. Strategicznym celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy. W ramach programu biblioteka w Korzennej ubiegała się o dofinansowanie na zakup: komputerów, oprogramowania i komputerowych urządzeń peryferyjnych do swoich placówek bibliotecznych.