Program Wieloletni "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0"

Logo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

”Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”

”Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach
e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków
- Priorytet 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Korzennej otrzymała  dofinansowanie w kwocie 30 000,00 zł ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa  w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 „ Priorytet 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych” Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych.

Głównym założeniem zadania jest wzmocnienie aktywności czytelniczej bibliotek publicznych poprzez wzrost liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrost liczby czytelników. Poprzez stały dopływ nowości wydawniczych zwiększa się oferta czytelnicza dla użytkowników i równocześnie wzrasta atrakcyjność biblioteki w środowisku lokalnym.