Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem

W dniu 12 czerwca Pan Kuleczka - bohater książeczek Wojciecha Widłaka spotkał się z najmłodszymi czytelnikami bibliotek publicznych w powiecie nowosądeckim. Gościł również w Korzennej, a to dzięki współpracy z Powiatową i Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu, która to realizuje projekt pn.” Maraton Literacki” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu Partnerstwo dla Książki. Dzięki temu wydarzeniu dzieci zapoznały się z dorobkiem literackim polskiego pisarza, redaktora, autora wielokrotnie nagradzanych książek dla dzieci m.in. serii o „Panu Kuleczce”, „Wesołym Ryjku”, „Samotnym Jędrusiu”, „Sekretnym życiu Krasnali w Wielkich Kapeluszach”, serii Podręcznych Nieporadników, a także tekstów w podręcznikach szkolnych. Głównym celem spotkania było rozwijanie i kształtowanie zachowań czytelniczych wśród najmłodszych . Uczestnicy mogli zakupić pozycje książkowe i otrzymać autograf.

Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem