Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską

26 września 2022 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Korzennej  zorganizowała spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską,  wyjątkową pisarką i ilustratorką książek dla dzieci, tłumaczką języka włoskiego i krytykiem sztuki. Pani Eliza  jest absolwentką Wydziału Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie. W spotkaniu wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Korzennej.  Twórczyni znanej serii o Cioci Jadzi i jej bratanicy Oliwii. W barwny sposób opowiedziała dzieciom historię swojego życia i pisarstwa. W prawdziwy zachwyt wprawiła wszystkich szmaciana lalka podobizna Cioci Jadzi, która towarzyszy pisarce podczas wizyt u Czytelników.  Ponadto uczniowie poznali tajemnice powstawania książek takich jak np. seria  „Ciocia  Jadzia”, „ Tupcio Chrupcio”. Wizyta była bardzo interesująca i na pewno pozostanie w pamięci  uczestników na długo. Spotkanie odbyło się w ramach programu Partnerstwo dla książki realizowanego przez PiMGBP w Starym Sączu - Książkowe Degustacje - Biblioteki Atrakcje.