ładowanie
A to miej na pilnej pieczy, abyś czytał, kiedy tylko możesz. Mikołaj Rej.

Maraton literacki

Dzięki współpracy naszej biblioteki z Powiatową i Miejsko- Gminną Biblioteką Publiczną w Starym Sączu im. Wiktora Bazielicha w dniu 9 września w filii bibliotecznej w Wojnarowej odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Justyną Bednarek. Biblioteka w Starym Sączu realizuje projekt MARATON LITERACKI finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu Partnerstwo dla Książki.

Justyna Bednarek z wykształcenia romanistka, od lat pracuje jako dziennikarka, tłumaczka i redaktorka w pismach kobiecych. Jej debiutanckie „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” z ilustracjami Daniela de Latoura zdobyły Nagrodę Literacką m.st. Warszawy i miano Najlepszej Książki Dziecięcej w konkursie „Przecinek i Kropka”, a także nominację w konkursie IBBY 2015. Walczyły też o tytuł Najpiękniejszej Książki Roku Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. W serii Latawiec wydawnictwa ukazała się także jej kulinarno-detektywistyczna opowieść „Pięć sprytnych kun”, również w opracowaniu graficznym Daniela de Latoura, oraz „Bajki muzyczne” z mistrzowskimi ilustracjami Józefa Wilkonia i nowa część przygód skarpetek. Autorka opowiedziała dzieciom o swoich inspiracjach twórczych dotyczących jej książek. Nawiązała świetny kontakt z młodymi czytelnikami. Przeczytała kilka fragmentów książki o przygodach „skarpetkowych” bohaterów, które wyruszyły w świat, robiąc przy tym karierę i przeżywając niesamowite przygody. Dzieci bardzo chętnie dyskutowały i tworzyły swoje historie. Bardzo chętnie przystąpiły też do tworzenia plastycznych, własnych „skarpetkowych” postaci. Na zakończenie można było zakupić książkę i otrzymać autograf. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, którzy rozpoczynają swoją czytelniczą przygodę i zapoznają się z obowiązującym ich kanonem lektur. Głównym celem organizacji spotkania było kształtowanie kultury czytelniczej, rozwijanie zainteresowań użytkowników i szerzenie w młodym społeczeństwie nawyku sięgania po książki.

Maraton literacki Maraton literacki Maraton literacki Maraton literacki Maraton literacki

Array

https://bibliografia.malopolska.pl/

https://niepodlegla.gov.pl http://www.mkidn.gov.pl/ http://bn.org.pl/ http://www.mkidn.gov.pl/pages/strona-glowna/finansowanie-i-mecenat/narodowy-program-rozwoju-czytelnictwa.php http://www.biblioteki.org/ https://instytutksiazki.pl/

Polecamy

http://www.korzenna.pl/ http://biblioteka.stary.sacz.pl/

Array

idź do początku strony