Spotkanie autorskie z Edytą Zarębską

W dniu 18 kwietnia nasza biblioteka zorganizowała dwa spotkania autorskie  z bajkopisarką i ilustratorką Edytą Zarębską ,laureatką konkursu literackiego im. Astrid Lindgren. Pierwsze odbyło się w filii bibliotecznej w Siedlcach, uczestniczyły w nim dzieci ze Szkoły Podstawowej w Siedlcach. Drugie miało miejsce w Szkole Podstawowej w Trzycierzu. Myślą przewodnią wszystkich spotkań były marzenia, bo każde dziecko pragnie aby się spełniły. W trakcie realizacji scenariusza spotkania zaproszeni goście udowodnili, że marzenia się spełniają, a kluczem do ich realizacji jest wiedza ukryta w książkach. Autorka wystąpiła w pięknej, baśniowej kreacji. Swoje wystąpienie zaczęła opowiadając o swoich przygodach z dzieciństwa, które były dla niej inspiracją do pisania książek dla najmłodszych. Do wspólnej zabawy włączył się również Pan Robert, który przeczytał bajkę, a następnie  zaśpiewał piosenkę przy akompaniamencie instrumentu klawiszowego. Dzieci  śpiewały i  klaskały do rytmu.  Słowa do  piosenki  „Mądra rzeka”  napisała Pani Edyta, a muzykę skomponował  jej mąż.  Należy podkreślić,  że piosenka napisana  została specjalnie dla bibliotek i o bibliotekach. Ponadto w czasie wizyty dzieci zobaczyły jak powstaje ilustracja do książki. Rewelacyjne, interaktywne spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i było okazją do zainteresowania małych czytelników Biblioteką i czytelnictwem.