Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

22 marca 2018 roku  Gminna Biblioteka Publiczna w Korzennej  zorganizowała  dla uczniów Szkoły Podstawowej w  Lipnicy Wielkiej i w Korzennej spotkanie autorskie z Panią Agnieszką Frączek - autorką wierszy i opowiadań dla dzieci.

Agnieszka Frączek doktor habilitowany językoznawstwa, germanistka i leksykograf. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o homonimach (Kanapka i innych wierszy kapka) i homofonach (Jedna literka, a zmiana wielka) czy przysłowiach (Gdzie przy słowie jest przysłowie). W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi (Byk jak byk, Złap byka za rogi). Stworzyła także serię książek logopedycznych. Jest laureatką nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Dong przyznawanego przez Polską Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz.

Autorka podczas spotkania pięknie opowiedziała dzieciom nie tylko o swoich książkach i inspiracjach, ale również m.in. o błędach językowych popełnianych przez dużych i małych. Pisarka przeczytała kilka swoich utworów. W interesujący sposób opowiedziała najmłodszym czytelnikom jak powstaje książka. Zwróciła uwagę na pracę ilustratora, redaktora, wydawcy, księgarza, bibliotekarza. Uczestnicy zadawali autorce pytania dotyczące zarówno jej twórczości, jak również jej życia rodzinnego. Po spotkaniu dzieci mogły zakupić książkę i otrzymać autograf.