ładowanie
.

Młodzi obywatele na miarę XXI wieku - Zakończenie projektu

Młodzi obywatele na miarę XXI wieku

Projekt współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018

Młodzi obywatele na miarę XXI wieku

Zakończenie projektu!

Z dniem 31 grudnia 2018 r. Stowarzyszenie „Na Równi” w partnerstwie z Centrum Kultury w Korzennej oraz Gminną Biblioteką Publiczną w Korzennej zakończyło realizację projektu pn. Młodzi obywatele na miarę XXI wieku, na który pozyskało dofinansowanie ze środków Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020

W projekcie wzięło udział 75 : dzieci i młodzież w wieku 6-16 lat, zamieszkujących miejscowości w obrębie Gminy Korzenna.

W ramach projektu zrealizowano następujecie działania i zajęcia :

Warsztaty artystyczne „Kreatywne inspiracje ” – Zajęcia odbywały się w grupie 10 osobowej, łącznie 40 godzin lekcyjnych. Zrealizowana tematyka : recykling artystyczny, przerabiane nienoszonych już ubrań, wytwarzanie wyrobów użytkowych z materiałów ekologicznych, z wykorzystaniem motywów ludowych. Podsumowaniem zajęć była zorganizowana w Dworze w Korzennej wystawa p warsztatowa, na której uczestnicy pochwali się przed lokalną społecznością, tym co udało się wypracować w trakcie warsztatów.

Warsztaty „ Sam potrafię” – Zajęcia zostały prowadzone dla trzech 5 osobowych grup po 15 godzin lekcyjnych dla każdej grupy (gr.1 Wojnarowa, gr.2 Lipnica Wielka, gr.3 Janczowa) Wstępna tematyka : Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się jak założyć i wypromować własny biznes. W ramach zajęć powstały 3 pomysły na firmy, które zostały poddane ocenie internautów. Pomysły zamieszczono na profilu facebookowym, gdzie odbyło się głosowanie na najlepszy pomysł na biznes. Wygrała grupa z Lipnicy Wielkiej. Dla zwycięskiej grupy zakupiono nagrody rzeczowe, a dla pozostałych pamiątkowe upominki.

Warsztaty „ Poczytaj mi mam, poczytaj mi tato” – Literackie zajęcia dla dzieci i rodziców. Warsztaty odbywały się w jednej grupie 14 osobowej w tym 10 uczestników projektu i 4 rodziców ( wolontariuszy), przy ścisłej współpracy z Gminna Biblioteką Publiczną w Korzennej. Zajęcia prowadziła znana autorka książek i bajek dla dzieci Wioletta Piasecka. Celem warsztatów była integracja rodziców i dzieci połączona z tworzeniem wspólnych opowiadań. Spisane opowiadania zostały wydane w formie wspólnej książki pt. „Różne kolory szczęścia” Warsztaty zakończono spotkaniem autorskim, na które uczestnicy warsztatów zaprosili swoich rodziców, rodziny, znajomych, co dodatkowo wzmocniło w nich poczucie własnej wartości.

Warsztaty „ Zaplanuj, zaprojektuj, zrealizuj” – Zajęcia polegały na organizacji i planowaniu dwóch wyjazdów dla wszystkich uczestników projektu. Wzięło w nich udział 10 osób, łącznie 40 godzin zajęć. Uczestnicy sami wybrali miejsce, zaplanowali program wycieczki , oszacowali koszty, nabierając przy tym umiejętności związanych z organizacją i planowaniem. Zaplanowane i zorganizowane wyjazdy odbyły się do Zatoru oraz Zakopanego

Warsztaty „ Akademia programowania” - Zajęcia odbywały się w grupie 10 osobowej, łącznie 40 godzin lekcyjnych. Celem warsztatów było przełamanie blokady w dostępie do nowych technologii. (tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, bądź gier) Młodzież uczestnicząca w warsztatach zapoznała się z tajnikami programowania, wkraczając w świat nowych technologii. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Warsztaty „Pokaż się od najlepszej strony” – Zajęcia odbywały się w grupie 10 osobowej, łącznie 40 godzin lekcyjnych. Warsztaty miały na celu przełamanie barier autoprezentacyjnych. Uczestnicy nauczyli się podkreślać swoje atuty, zakrywać wady i mankamenty figury czy urody, poznają sposoby radzenia sobie z tremą. Podczas warsztatów każdy uczestnik miał możliwość pokazania się od najlepszej strony z wykorzystaniem różnych technik i metod. Dla każdej osoby został przewidziany budżet na zakup niezbędnych elementów potrzebnych do stworzenie prezentacji własnej osoby ( elementy garderoby, akcesoria, wizyta u fryzjera, kosmetyczki itp.) W ramach zajęć zorganizowano konkurs na najlepszą autoprezentację. Dla wszystkich uczestników konkursu zakupione zostały nagrody

Warsztaty ogrodnicze „Ogród wolności” – Zajęcia były ogólnonarodową akcją upamiętniającą świętowanie 100 lecie Niepodległości Polski. Warsztaty odbywały się w grupie 10 osobowej. Punktem kulminacyjnym było posadzenie dywanu kwiatowego . Dzięki temu uczestnicy nie tylko nabyli umiejętności sadzenia roślin, ale także nauczyli się projektować ogrody. Udział w tych warsztatach włączył nie tylko samych uczestników, ale także ich rodziny w świętowanie obchodów 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę .

Wszystkie proponowane formy wsparcia były BEZPŁATNE.

Dofinansowanie Biblioteka małopolski

Stulecie niepdległości Ministerstwo kultury i dziedzictwa narodwowego Bibliteka narodowa Narodowy program rozwoju czytelnictwa Program rozwoju bibliotek Logo Instytut Książki

Polecamy

Bez-nazwy-1 baner_32
idź do początku strony